Eğitim

Eğitim

Eğitim Sistemimiz

Eğitim programımız; çocukların bireysel gelişimini, sosyalleşmesini, kendini ifade edebilmesini ve yeni bilgiler öğrenmesini, öğrendiklerini uygulamasını, farklı insanlarla paylaşmasını, mutlu bir birey olmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerden oluşmaktadır. Okulumuzda çoklu zeka sistemine göre eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuğu merkez alan bu eğitim programında çocuklarımızın her alanda gelişimi dikkatle izlenir. Desteklenmeye ihtiyaç duyulan alanlar, birebir ilgi ve paylaşımla geliştirilir. Çocuklarımızın yeteneklerini önemseyen bir anlayışla. Bu yetenekleri keşfedilip desteklenerek aileleri ile paylaşılır.

Müzik eğitimindeki temel amacımız, çocukların müzik yoluyla kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, çeşitli müzik aletlerini kullanarak tanımalarını sağlamak ve yeteneklerini ortaya koymalarına yardımcı olmaktır. Koro çalışmalarıyla topluluk ile hareket etme ve bir gruba ait olma duygusu kazandırılmaktadır.

Beslenme

       

EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ OLAN ÇOCUKLARIMIZA MUTFAĞIMIZDA

EN DOĞAL VE KATKISIZ ÜRÜNLERİ TERCİH EDİYORUZ

Değerli  çocuklarımızın beslenmesine özen gösterdiğimizden dolayı ve hazır gıdalara karşı hassas bünyeli çocuklarımızdan dolayı kendi mutfağımızda kullanmadığımız ürünleri kullanmıyoruz… Sütümüzü doğal beslenmiş sağım hayvanlarının sütünden temin edip yoğurdumuzu kendimiz mayalıyoruz. Doğal sebze ve meyveleri temin edip organik beslenmeye önem veriyoruz.

Meyveleri mevsimine göre alıyoruz. Market ürünlerini tercih etmiyoruz. Et ve tavuk içeren gıdalar için helal sertifikalı ürünler olmasına dikkat ediyoruz.

Abur cubur tarzı: jelibon,haribo,cips,bisküvi,gofret,şeker,sakız,kraker tarzı ürünlere izin vermiyoruz…

İçecekler için:  Kutu meyve suyu,gazlı içecek(gazoz, kola, fanta…) ,kutu süt,meyveli süt olmamasına, Hazır meyveli yoğurt, hazır puding, süt dilimleri olmamasına dikkat ediyoruz.

Menülerimizin salam sosis içermemesine, Krem şanti ,çikolatasosu, hazır puding, jöle, hazır kek unları ve içinde hayvansal katkı maddesi olmamasına ve emülgatör içinde (soya lesitini) ise mahzursuz Renkli boyalı maddeler olmamasına dikkat ediyoruz.

Eğitim Öğretim Yılı Zaman Çizelgesi

Çizelgeyi görmek için aşağıda ki butona tıklayınız.